Salon Techniczny Sp. z o.o.
Kraków ul. Koszykarska 27 B
Tarnów ul. Wyszyńskiego 12 C
Nowy Sącz ul. Witosa 2

Marka Baildonit

Baildonit jest najstarszą i stabilną marką na rynku polskim, związaną z obróbką skrawaniem. Płytki wieloostrzowe BAiLDONiT obecne są na rynku od ponad 35-ciu lat. Polskie węgliki spiekane pod marką BAiLDONiT zaczęto produkować już od 1936 roku, w Hucie Baildon w Katowicach.

Płytki wieloostrzowe Baildonit to wysoka jakość, niezawodność i rodzima produkcja z wieloletnim doświadczeniem.
 

Fabryka w Katowicach

Fabryka w Katowicach to jedna z najnowocześniejszych jednostek produkcyjnych koncernu Sandvik. Fabryka SMS w Katowicach, wchodząca w skład struktur Sandvik Polska, jest jednym z największych i najnowocześniejszych producentów różnorodnych płytek skrawających.

Zakład jest kontynuatorem, sięgającej lat trzydziestych ubiegłego stulecia, tradycji wytwarzania węglików spiekanych w Polsce oraz wieloletnich doświadczeń Wydziału Płytek Wieloostrzowych Huty Baildon. Płytki wieloostrzowe BAiLDONiT produkowane są w nowoczesnej fabryce w Katowicach, stale modernizowanej i korzystającej z wewnątrz koncernowych doświadczeń technologicznych Sandvika.

Od 1995 roku, poprzez wejście do szwedzkiej Grupy Sandvik, jakość i produkowany asortyment wzmocniony został nowymi technologiami wytwarzania i nowoczesnymi, koncernowymi procedurami zarządzania i nadzoru.